Gaat het weer een beetje meneer van den Hurk?

Nu we eindelijk een paar ‘rokjesdagen’ achter de rug hebben merken we pas echt dat de zomervakantie met rasse schreden naderbij komt. Dit betekent dat er op diverse terreinen weer de balans wordt opgemaakt. Als je wil weten waar je staat heb je wel vergelijkingsmateriaal nodig.

Cijfers en prestaties gaan nu eenmaal pas leven als je ze kunt afzetten tegen het verleden of de performance van anderen. NEVAT-Benchmarking is een professionaliseringsprogramma dat ik mede om die reden graag omarm. Het kreeg onlangs voor de eerste keer zijn climax in de vorm van een dag met de ambitieuze titel: ‘Het Feest der Kampioenen’.   

Ik geef toe, dit zou kunnen klinken als het zoveelste ‘Oscar-materiaal’ waarmee een koepelorganisatie haar eigen leden fêteert, maar daarmee zouden we het programma zwaar te kort doen! Daarvoor bestaat het té  lang en is het té  waardevol. Dit is geen podium met prijzen, maar een podium voor goede verhalen. De NEVAT werkt structureel met haar leden aan professionalisering. Niet voor niets heeft men ‘Connecting Winners’ als motto in het logo staan. Ze willen inzichtelijk maken waarin bedrijven excelleren en adviseren hierbij om zoveel mogelijk winnaars aan elkaar te koppelen. Of zoals de organisatie het verwoordt: ‘Het heeft geen zin het meest exclusieve product aan te bieden aan de eerste beste passant die er toch geen waarde voor over heeft’.
Bij ‘Het Feest’ mochten 6 bedrijven, waaronder wij, een verhaal houden over een aspect waarin ze volgens de NEVAT uitblinken. Ik wilde bijna zeggen toevallig, maar dat is het nu juist niet. Samen met mijn compagnon Janwillem Verschuuren werk ik namelijk al jarenlang zeer bewust aan flexibiliteit en snelheid ‘par excellence’.  Wij optimaliseren kleine series door dag- en nachtdiensten te draaien, de logistiek tot het uiterste te verbeteren, maar vooral ook door engineering aan te pakken.  Productietijd is immers zo snel als de zwakste schakel. Onze ervaring leert dat standaardisatie deze fase van het productieproces aanzienlijk kan  ontlasten. Zoals bekend is dit vaak een tijdrovende bezigheid, een ontwerp vertalen naar een maakbaar product. Niet alleen aan de eindstreep wordt dus bepaald wie de ‘winnaars’ zullen zijn. De conclusie voor ons na afloop van deze bijzondere dag was in ieder geval helder. Voor (zelf)verklaarde kampioenen geldt hetzelfde als voor elk bedrijf in de metaalbranche: je bent nooit te excellent om te (excel)leren.

Ronnie van den Hurk

De Cromvoirtse

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Nieuwe Tuwi-locatie Connext Live in Chinese stijl geopend

16-09 Op een gedeelde locatie met LSV Metaalbewerking demonstreren zij hoe slimmer produceren er in […]

Verspanen

Mazak introduceert geïntegreerde palletautomatisering CP-450

16-09 De CP-450 verhoogt de productiviteit van de machine, waardoor deze verder reikt dan handmatige […]

Transport en Logistiek

Eén ernstig ongeval per week door aanrijding met heftruck

16-09 De inspectie heeft in de periode 2020-2025 309 arbeidsongevallen door aanrijding met een heftruck […]

MetavakNieuws

NIL | BIL Lassymposium biedt actuele kennis, inzichten en handvatten

16-09 Praktisch inzichten en handvatten Tijdens het symposium brengen experts je op de hoogte van […]

Materialen

Staalimport: vanaf 1 oktober strengere eisen aan herkomst

16-09 De verplichting is onderdeel van de EU Steel Regulation, die op 1 juli in […]

Materialen

Europese staalfabrieken jagen op hogere prijzen

16-09 Belangrijk moment: 1 oktober Voor de komende periode wordt 1 oktober een belangrijk moment, […]

Automatisering

Bij poedercoater LFT schuurt de cobot

16-09 Robots vormen de toekomst. Het programmeren ervan bleek vaak nog een té ingewikkelde horde […]

Columns

Claudia op bezoek bij: Louwers Mechanical Parts

16-09 Louwers begon in 1946 als fijnmechanisch bedrijf, gericht op de horloge-industrie en als toeleverancier […]

Metaalnieuws inBeeld

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026