Q-Fin neemt alleskunner mee naar METAVAK

Q-Fin presenteert op METAVAK diverse machines, waaronder de alleskunner SER1200 Multibrush. Dit is een combimachine die vlakke plaatdelen snel ontbraamt en afrondt en ze tevens voorziet van een richtingloze finish. Alle bewerkingsstations in de machine zijn bovendien volledig automatisch te besturen, zelfs vanuit ERP.

De SER1200 Multibrush is een combimachine die vlakke plaatdelen snel ontbraamt en afrondt en ze tevens voorziet van een richtingloze finish.

De SER1200 biedt ruimte aan verschillende units die in een lijn worden geplaatst. In de machine die op METAVAK wordt getoond zitten in feite de F1200 (slijpband + komborstels) en de M1200 (slijpband + rondborstel (Multibrush)). De M1200 is helemaal nieuw.

Verschillende configuraties

Al naar gelang de specifieke wensen en toepassingen van de klant zijn verschillende configuraties mogelijk, met meerdere (tot maximaal vijf) bewerkingsstations in de nieuwe SER1200 Multibrush. Het eerste station, de slijpband, zal zorgen voor het verwijderen van bramen of indien gewenst het aanbrengen een lijnfinish. Vervolgens kan het volgende station met tegen elkaar indraaiende komborstels zorgen voor de afronding van het plaatdeel en het oppervlak een egale finish geven. De Multibrush rondborstels zorgen voor een verdere afronding van het plaatdeel en voor een richtingloze finish. Bij deze techniek heeft Q-Fin een verbeteringsslag gemaakt ten opzichte van bestaande systemen. Dit station heeft maar liefst zes borstels die in drie richtingen kunnen bewegen. Met als resultaat dat ze veel meer dwarrelen dan andere borstelsystemen.

Achter de rondborstels kan nog een slijpband worden geplaatst, die zorgt voor een gewenste mooie lijnfinish. De SER1200 is beschikbaar als roestvast staal machine (waarbij vaak een richtingloze finish wordt gevraagd) of als staal machine (waarbij meestal een grote radius op het product gewenst is).

De Multibrush rondborstels zorgen voor een verdere afronding van het plaatdeel en voor een richtingloze finish.

De Multibrush rondborstels zorgen voor een verdere afronding van het plaatdeel en voor een richtingloze finish.

Gebruiksvriendelijke bediening

Veel aandacht is besteed aan een gebruiksvriendelijke bediening. Met de nieuwste software kan de operator het touchscreen aan de voorzijde intuïtief bedienen en stelt de machine zich als het ware zelf in. Q-Fin levert zijn machines met programma-keuze in het bedienmenu. Dat geldt ook voor de nieuwe SER1200 Multibrush. De operator kan hierbij op het HMI-scherm kiezen uit een aantal vooringestelde programma’s, bijvoorbeeld voor een bepaalde finish en/of een grote afronding, in combinatie met de juiste materiaaldikte. Daarnaast kan hij ook zelf programma’s inzetten voor producten die regelmatig terugkomen. Dit instellen kan ook gebeuren door het gebruik van een handscanner die een door het ERP geproduceerde barcode scant. Na het ijken van de borstels met een druk op de knop en de keuze van het juiste programma stelt de machine automatisch de juiste borstelrichtingen, rotatie- en doorvoersnelheden in waarmee de kwaliteit van de producten reproduceerbaar wordt.

De software is ook klaar voor een koppeling aan een barcodescanner, die eveneens op de machine zit. Zo kan een programma worden ingescand, waarna de SER1200 Multibrush vanzelf loopt. Automatisch programma’s laden vanuit ERP is ook mogelijk. De machine is dan op afstand te bedienen en uit te lezen vanaf een tablet of laptop.

Naast de SER1200 Multibrush, die voor het eerst op METAVAK wordt getoond, demonstreert Q-Fin ook de F200 XL, de kleine krachtpatser voor het ontbramen en afronden van plaatdelen van 10 tot 200 mm breed. Daarnaast is er de Topgrinder, een handbediende machine voor het ontbramen, afronden, slijpen en polijsten van metalen delen. Het natwerkende afzuigsysteem, in dit geval een WES3000 , staat eveneens op de stand.

Q-Fin Quality Finishing Machines
Stand B130

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

LVD en partners maken Smart Factory Fusion zichtbaar

22-10 Na eerdere gezamenlijke evenementen bij Q-Fin in Bergeijk en Valk Welding in Alblasserdam, trekken […]

MetavakNieuws

Mathijs Klooster van Krepla winnaar Clash of the Grinders

22-10 De wedstrijd vond op elke beursdag twee keer plaats in een speurtocht naar de […]

Plaatbewerking

Tuwi en Pyrodura pakken vuile kammen aan

21-10 Het officiële dealerschap van Tuwi voor Pyrodura werd gepresenteerd tijdens METAVAK, waar beide bedrijven […]

Plaatbewerking

Q-Fin demonstreert handsfree finishen op Blechexpo

16-10 Automatiseren van de handling Het machinaal ontbramen afronden en finishen van plaatdelen is de […]

Plaatbewerking

Van slijptol naar TwinLine van Q-Fin: De Kok Staalbouw moderniseert met visie

15-10 De Kok Staalbouw is niet zo maar een staalbouwer. Het bedrijf is heel selectief […]

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Veel machines live in actie op METAVAK – mis het niet!

06-10 De afgelopen dagen is er hard gewerkt aan de opbouw van de stands, en […]

MetavakNieuws

CNC LiftArm live in actie op METAVAK

06-10 Slim, veilig en efficiënt tillen De CNC LiftArm combineert hydraulische precisie met een robuuste […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek