Week van Veilig en Gezond Werken is gestart

Met de eerste stop van de 5xbeter Roadshow bij VMI in Epe is maandag de vierde Week van Veilig en Gezond Werken in de Nederlandse metaalbewerking en metalektro van start gegaan. Deze week organiseert 5xbeter verschillende activiteiten door het hele land.

Met de spectaculaire 5xbeter-truck gaat deze week ‘on tour’. In vijf dagen tijd maakt de 5xbeter-truck een ronde langs vijf bedrijven die goed bezig zijn met veilig en gezond werken. De 5xbeter-truck transformeert bij de bedrijven tot open podium, met een programma van workshops en presentaties. Dit is voor de rest van de week de route van de 5xbeter-truck:

4 juni Walraven (Mijdrecht)
5 juni VLR/NLB (liftenbranche, Amersfoort)
6 juni Habets (Nuth)
7 juni Vogtenstaal (Maastricht)

Metaalbedrijven in actie
Verschillende bedrijven, met samen ruim 6.000 medewerkers komen in actie: met uiteenlopende activiteiten, van toolboxmeetings tot lunchgesprekken, staan de bedrijven stil bij veilig en gezond werken op de eigen werkvloer. 5xbeter ondersteunt al deze bedrijven met hulpmiddelen en aankleding voor hun activiteiten.

Ook de individuele sociale partners in de metaal zetten veilig en gezond werken nog eens extra in het zonnetje. Zo brengt FME-voorzitter Ineke Dezentjé Hamming op vrijdag 7 juni tussen 14.30 en 16.00 uur een werkbezoek aan IHC Merwede in Kinderdijk. Ze gaat in gesprek met de jongeren en zal ze kort toespreken waarbij ze ingaat op het belang van veilig en gezond werken en dat dit begint bij de medewerker van morgen (jongeren van de bedrijfsschool).

Congres ‘De Gezondste Zaak’
De week wordt afgesloten met het vierde 5xbeter congres ‘De Gezondste Zaak’ op maandag 10 juni, vanaf 12.00 uur in het EvenTron te Rosmalen. Thema dit jaar is: hoe verkoop je veilig en gezond werken op de werkvloer? Hoe krijg je veilig en gezond werken verkocht aan management én medewerkers als directeur, KAM-professional, preventiemedewerker of ondernemingsraadslid / medewerker? Wat drijft en beweegt mensen?

Dit jaarlijks terugkerend congres is voor elke professional uit de metaalbewerking en metalektro die met veilig en gezond werken te maken heeft: van KAM-coördinator of preventiemedewerker tot OR-lid en management. Deelname aan het congres is gratis.

Programma

12.00 – 13.00 Ontvangst en aanmelding

13.00 – 13.20 Opening
Welkom door dagvoorzitter Rens Merckelbach, presentator

13.20 – 13.30 Presentatie 5 best practices
In een video-presentatie tonen 5 bedrijven hun best practices op het gebied van veilig en gezond werken

13.30 – 14.30 S for impact: safety first?
Houding, groepsnormen en beperkingen
Dr. Jos Bartels, universitair docent in marketing communicatie, consumentengedrag en organisatiecultuur aan de Vrije Universiteit

14.30 – 15.15 Pauze en gelegenheid tot bezoeken winkel
Bezoek de goedgevulde winkel ‘De gezondste zaak’ met allerhande veiligheidsartikelen

15.15 – 16.30 Beeldtaal voor veilig en gezond werken
Inleiding door Gerard Schilder, 2D3D Design

Interactieve sessie
Gerard Schilder, dr. Jos Bartels en Rens Merckelbach in gesprek met de zaal

16.30 – 16.50 Prijsuitreiking preventiemedewerker van het jaar

16.50 – 18.00 Afsluiting met aansluitend borrel
Dagvoorzitter  Rens Merckelbach en muzikale afsluiting door troubadour Dennis Wijmer

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Columns

Zomer

29-06 Vorig jaar rond de zomer sprak ik Rob, een cliënt, over zijn voorgenomen vakantie. […]

Personeel en Opleiding

Groeiende vraag naar hoogwaardige STODT-opleidingen

29-06 Dat komt volgens hem zowel door de wens van studenten om zich verder te […]

Materialen

Eerste brug van koolstofarm staal

29-06 De groen geverfde brug is 39 meter lang en weegt iets meer dan 30 […]

Bedrijf en Economie

Flexibel energiegebruik als sleutel voor groei in industrie

29-06 Netbeheerders zoals Enexis investeren volop in het stroomnet. Daarnaast vragen ze bedrijven om hun […]

Bedrijf en Economie

Gpi De Gouwe wordt Gpi Process Technology

24-06 Duidelijke focus Na de overname van Altermij-De Gouwe in 2019 werd bewust gekozen voor […]

Materialen

Kennissessie Groen staal bij Octatube

24-06 Experts delen praktijkkennis Tijdens deze inspirerende sessie ontdekken de deelnemers hoe bedrijven vandaag al […]

Verbinden

Lassen met ultrasone vibraties

24-06 Hierbij trilt een hoorn, een soort hamertje, 20.000 keer per seconde.  Die trillingen veroorzaken […]

Plaatbewerking

Belgische machinebouwer Haco gaat samenwerken met Yawei

24-06 Door hun sterktes te combineren, willen beide partijen hun industriële slagkracht vergroten en nieuwe […]

Metaalnieuws inBeeld

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026

13/03/2026

MP Solutions TechniShow 2026

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie