Zagen, walsen, buigen en rijden in een Ferrari
Metaalbewerkers die overwegen te investeren in de uitbreiding of modernisering van hun zaag-, wals- of buigcapaciteit, doen er goed aan om op woensdag 22 april de showroom van Tuwi in Winterwijk te bezoeken. Hier wordt dan maar liefst 25 machines draaiend gedemonstreerd. Dat gebeurt bovendien in Italiaanse sferen. Want het zijn allemaal kwaliteitsmachines van vier Italiaanse fabrikanten.
Een dag in Italiaanse sferen bij Tuwi. Rijden in een flitsende sportwagen, pizza eten en alle informatie vergaren over interessante machines.
Tuwi gaat deze dag helemaal ‘Italiaans’. Dat betekent dat de bezoekers niet alleen alles te weten kunnen komen over de machines. Ze mogen ook in een Ferrari of een Lamborghini rijden, de lekkerste Italiaanse espresso drinken en genieten van een vers gebakken pizza. Iedereen gaat na afloop naar huis met een goodybag, met onder andere een flesje met Tuwi’s eigen Limoncello. “Onze Giornata Italiana wordt een hartstikke leuke dag waar veel te doen is en waar de Italiaanse sfeer en kwaliteit centraal staan”, zegt commercieel directeur Maik Wensink van Tuwi.
Italiaanse techniek live in actie
Vier Italiaanse fabrikanten uit de ‘Tuwi-stal’ staan in de schijnwerpers. Imet, Memoli, SimasV en MG tonen Italiaanse techniek live in actie. Ze demonstreren hun machines voor bedrijven in plaatwerk, machinebouw en constructie die zich oriënteren op een investering of hun productie slimmer willen inrichten. De bezoekers kunnen de machines bekijken, oplossingen vergelijken voor hun productie en direct spreken met specialisten om te sparren over hun eigen toepassing.
Imet zaagmachines
Gedemonstreerd worden zowel eenvoudige, degelijke machines voor de dagelijkse productie als een aantal bijzondere exemplaren. Op het gebied van zagen staan de machines van Imex centraal. Imet toont onder meer een grote volautomatische lintzaagmachine met automatische hoekinstelling. Ook de X-serie voor het afkorten van massief materiaal wordt gedemonstreerd. Medewerkers van de Italiaanse fabriek zijn aanwezig om samen met de mensen van Tuwi specifieke vragen en mogelijkheden te bespreken.
Walsen en buigmachines
Dat geldt ook voor de platenwalsen van MG. Getoond worden diverse 4-rollen platenwalsen, waaronder een exemplaar met hooghoudsysteem en een wals met een robot. Memoli is van de partij met een aantal geavanceerde profielbuigmachines, waaronder een semi-automatische hybride buigmachine. SimasV is present met een hydraulische horizontale buigmachine en een CNC-gestuurde versie daarvan. Ook voor de machines van deze fabrikanten geldt: specialisten van de fabriek in Italië zijn aanwezig om specifieke toepassingen te bespreken en dieper in de techniek te duiken.
Voor de Giornata Italiana bij Tuwi in Winterswijk geldt een vrije inloop van 10.00 tot 18.00 uur. Vooraf aanmelden kan via de website van Tuwi. Daar staat ook een overzicht van alle machines die worden gedemonstreerd.