Clever Solutions demonstreert nieuwe C-Flex actieve meetsysteem
Clever Solutions presenteert op METAVAK de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van kanttechnologie. Een belangrijke innovatie die live wordt gedemonstreerd, is het nieuwe C-Flex actieve meetsysteem. Dit systeem maakt het mogelijk om seriematig te kanten zonder tussentijdse hoekcorrecties, waarbij de invloed van de walsrichting van het materiaal wordt ondervangen.
Het nieuwe C-Flex actieve meetsysteem maakt het mogelijk om seriematig te kanten zonder tussentijdse hoekcorrecties, waarbij de invloed van de walsrichting van het materiaal wordt ondervangen.
C-Flex is bedacht en ontwikkeld door Morris Giaccone en is het afgelopen jaar uitvoerig getest en doorontwikkeld in samenwerking met ESA in Italië. De technologie is gebaseerd op een servo-hydraulisch aangestuurde kantbank met een actieve bombeertafel. Daarnaast zijn in de kantbank meerdere sensoren geïntegreerd die tijdens het zetten de deflectie van de complete kantbank meten. Deze sensoren werken samen met het actieve hydraulische bombeersysteem. Op basis van de meetgegevens kan het systeem de materiaaleigenschappen bepalen en het zetproces hierop continu aanpassen, waardoor steeds dezelfde zethoek wordt gerealiseerd.
Ook bij gatenpatroon
Daarmee pakt C-Flex een belangrijk probleem bij het kanten van plaatmateriaal aan. De walsrichting en variaties in materiaalbreedte kunnen namelijk invloed hebben op het uiteindelijke zetresultaat. Nadat de materiaalconstanten eenmaal zijn bepaald, kan C-Flex dezelfde hoek continu en reproduceerbaar realiseren, onafhankelijk van de walsrichting en de breedte van het materiaal. Bijzonder is dat het systeem ook kan worden ingezet bij werkstukken waarin zich een gatenpatroon op of direct naast de zetlijn bevindt. Ook in deze situaties kan C-Flex de materiaaleigenschappen tijdens het zetten meten en hierop anticiperen.

Tijdens METAVAK kunnen bezoekers de werking van C-Flex live bekijken. Clever Solutions demonstreert op de stand hoe het systeem in de praktijk werkt
Eerste praktijkervaringen
C-Flex heeft inmiddels ook de eerste praktijkervaringen bij klanten opgeleverd. Clever Solutions heeft het afgelopen halfjaar een machine met deze technologie bij een klant geïnstalleerd. De machine wordt daar inmiddels intensief ingezet en de eerste ervaringen zijn zeer positief. Ook tijdens recente afnames in de showroom van Clever Solutions konden klanten de werking van C-Flex in de praktijk ervaren. Bij een afname van twee machines bracht de klant eigen plaatmateriaal mee om de machines uitgebreid te testen. De resultaten maakten grote indruk, met name vanwege de constante hoeken die gedurende het zetproces werden gerealiseerd. De klant gaf daarbij aan dat zijn huidige A-merk kantbanken deze mate van constante en reproduceerbare zethoeken niet konden evenaren. Voor Clever Solutions bevestigt dit dat C-Flex niet alleen een technische innovatie is, maar ook daadwerkelijk meerwaarde biedt in de dagelijkse productiepraktijk.
Live demo op METAVAK
Tijdens METAVAK kunnen bezoekers de werking van C-Flex live bekijken. Clever Solutions demonstreert op de stand hoe het systeem in de praktijk werkt en welke mogelijkheden dit biedt voor een stabieler en meer reproduceerbaar productieproces. Naast C-Flex presenteert Clever Solutions ook andere nieuwe ontwikkelingen op het gebied van kanttechnologie. Bezoekers kunnen zich op de stand laten informeren over de huidige mogelijkheden én over de ontwikkelingen die de komende periode binnen het programma van Clever Solutions worden geïntroduceerd.
Clever Solutions
Stand C06