De Verspaningstafel: “Corona geeft machine-ontwikkeling boost”

‘De Verspaningstafel’, een nieuw rondetafelgesprek geïnitieerd door VerspaningsNieuws, ging begin februari in op de vraag of de coronacrisis tot dusver effect heeft gehad op de mate waarin nieuwe machine-ontwikkelingen tot stand komen. Deelnemers Eddo Cammeraat van Laagland, Geert Cox van Hermle, Theo Coffeng van Dymato, Mark Schoofs van Grob en Joost Verschure van Dormac CNC Solutions waren unaniem van mening dat de coronacrisis het afgelopen jaar een groot effect heeft gehad op R&D. Maar wel in positieve zin!

‘De Verspaningstafel’, een nieuw rondetafelgesprek geïnitieerd door VerspaningsNieuws, ging begin februari in op de vraag of de coronacrisis tot dusver effect heeft gehad op de mate waarin nieuwe machine-ontwikkelingen tot stand komen.

Machinebouwers hebben het afgelopen jaar niet op de rem getrapt als het op machine-ontwikkelingen aankomt. Alle resources zijn aangewend om nieuwe technologieën te ontwikkelen en hard door te zetten op thema’s als digitalisering en automatisering. Daarnaast is er veel tijd geïnvesteerd om machines slimmer en sneller te produceren. Volgens de meeste deelnemers van De Verspaningstafel heeft corona het ontwikkelingsproces in zekere mate zelfs versneld omdat er meer tijd en capaciteit beschikbaar was om te ontwikkelen.

Eddo Cammeraat vertelt: “Door een verminderde vraag naar nieuwe machines was de druk op de productie lager, waardoor meer mensen beschikbaar kwamen om aan nieuwe technologie te werken. Ingenieursafdelingen hebben daardoor overuren gedraaid om de technologie van de komende jaren te ontwikkelen.” De gesprekspartners verwachten dat de komende jaren in versnelde mate nieuwe technologieën op de markt zullen komen.

Lees het hele artikel in de eerste editie van het nieuwe magazine VerspaningsNieuws.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Hermle zet in op service en automatisering

26-05 Hoewel 2024 geen rampjaar was voor Hermle, laat het wel een forse daling zien…

Oppervlaktetechniek

Okamoto iQ vereenvoudigt complexe slijpprocessen

19-05 Thomas Loscher, technisch manager bij Okamoto: “Vooral in tijden van moeilijke omstandigheden op veel…

Verspanen

Nederlandse partners tonen werkende verspanende fabriek van de toekomst op EMO

14-05 Het borduurt voort op de presentatie vorig jaar op TechniShow, waar een aantal partijen…

Verspanen

Makino verbindt hightech makers op Semicon Day

17-04 Makino presenteerde zich niet als een leverancier van machines, maar als een partner die…

Verspanen

HERMLE presenteert volgende generatie machines en automatisering op Open Huis

17-03 Na de succesvolle marktintroductie van de modellen C 650, C 32 en C 42…

Bedrijf en Economie

Humacs Krabbendam zet Dymato voort

27-01 Hyundai Wia-machines “Na een korte periode van overleg kunnen we bekendmaken dat alle activa…

Verspanen

Grote matrijzen vragen om nog grotere draadvonkmachines

18-12 Adex in Venlo specialiseert zich al ruim 45 jaar in de engineering en productie…

Verspanen

5-Asser met automatisering tilt UP Traplift naar grotere hoogte

18-12 DeVi-Group is gespecialiseerd in productontwikkeling. Het innovatieve bedrijf heeft al diverse producten op de…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs