Drie-assige Doosan SVM 4100 maakt debuut op METAVAK

Dormac brengt van 5 t/m 7 oktober een echte machineprimeur naar METAVAK. Tijdens de beurs worden alle schijnwerpers op de nieuwe verticale SVM 4100 drie-asser van Doosan gezet. De freesmachine is ontwikkeld voor algemene lichte bewerkingen en wordt op de markt gebracht als een compleet uitgerust instapmodel. Daarnaast zal Dormac de nieuwste cobot-automatiseringsoplossingen presenteren.

De verticale, drie-assige SVM 4100 freesmachine van Doosan wordt tijdens METAVAK de primeur bij Dormac. Daarnaast wordt cobot-automatisering in de spotlights gezet.

De Doosan SVM 4100 is geoptimaliseerd voor lichte bewerkingen en biedt een hoge productiviteit dankzij de snelle acceleratie- en deceleratietijden van de spil en assen. De ijlgangsnelheid van 36 m/min is ook geoptimaliseerd voor een hoge productiviteit. De freesmachine is voorzien van een nieuw design, heeft een C-vormig machineframe en een bereik van 770 mm x 410 mm x 510 mm (XxYxZ). Met een tafelformaat van 920 mm x 410 mm en een maximaal toelaatbare belasting van 600 kg, stelt deze drie-assige freesmachine gebruikers in staat om een grote verscheidenheid aan producten te bewerken.

Lichte bewerkingen

De spil van de SVM 4100 heeft een maximaal toerental van 12.000 min-1, een maximaal koppel van 96 Nm en een maximaal vermogen van 18,5 kW. Dankzij deze prestaties is de freesmachine goed geschikt voor lichte, dynamische bewerkingen. Doosan heeft ook het bedieningsgemak verbeterd door de toegankelijkheid van de zijdeur te verbeteren. De automatische gereedschapswisselaar van de SVM 4100 is standaard uitgerust met 30 gereedschappen.

De spaan tot spaan tijd bedraagt slechts 3,3 seconden, wat de operationele productiviteit verder optimaliseert. “De SVM 4100 wordt als een ‘fixed’ machine op de markt gebracht. Dat betekent dat alle opties vooraf door Doosan zijn bepaald. Het resultaat is dat we een instapmodel aan kunnen bieden dat heel compleet is uitgerust. Naast de hoogtoerenspil, de verbeterde toegankelijkheid van de zijdeur voor bijvoorbeeld automatiseringsdoeleinden, een grote tafel en de hoge ijlgangsnelheden, beschikt de freesmachine ook over de Fanuc iPlus besturing. Samengevat brengen we met de verticale SVM 4100 dus een hele complete freesmachine op de markt”, vertelt Rik van de Valk, Sales bij Dormac CNC Solutions.

Cobot-automatisering

Op het gebied van automatisering presenteert Dormac een cobot van Doosan uit de H-serie. Deze cobot valt op door het hoge bereik van 1.700 mm en het draagvermogen van maar liefst 20 kg. Volgens Dormac is er veel vraag naar collaboratieve robots die een hogere massa kunnen tillen.

Volgens Van de Valk komt dat omdat bedrijven zoeken naar compacte oplossingen die het handmatig beladen uit handen kunnen nemen. “Het draagvermogen van de H-serie is vergelijkbaar met dat wat een mens officieel mag tillen. Daardoor wordt het toepassingsgebied van deze cobot veel groter. Bij cobots met een lager draaggewicht is vaak het probleem dat als je de massa van de grippers van het maximale draagvermogen aftrekt, de toepassingsmogelijkheden redelijk beperkt worden. Dat probleem is met de H-serie opgelost en dat zullen we straks ook laten zien op METAVAK.”

Dormac CNC Solutions
Stand E106

Voor gratis toegangstickets METAVAK Gorinchem kun u zich hier AANMELDEN met gebruik van code 2156

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Open huis Dormac en partners

13-10 Dormac toont onder andere een uitgebreide line-up van DN Solutions metaalbewerkingsmachines, speciaal ontworpen om […]

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Veel machines live in actie op METAVAK – mis het niet!

06-10 De afgelopen dagen is er hard gewerkt aan de opbouw van de stands, en […]

MetavakNieuws

CNC LiftArm live in actie op METAVAK

06-10 Slim, veilig en efficiënt tillen De CNC LiftArm combineert hydraulische precisie met een robuuste […]

MetavakNieuws

Besten presenteert nieuwe HACO kantbank

05-10 De OptiForm is beschikbaar in vaste configuraties, waardoor HACO deze machines continu produceert en […]

MetavakNieuws

Spektakel bij Clash of the Grinders

04-10 Clash of the Grinders is een live slijpwedstrijd voor vakmensen in de metaalbewerking. De […]

MetavakNieuws

Efficiënt automatiseren met vacuüm

04-10 Voor toepassingen zoals de koppeling van een persstraat met portalen en robots levert Schmalz […]

MetavakNieuws

Wouters Cutting & Welding presenteert compacte fiberlaser Esprit Photon Lite

03-10 De Photon Lite is volledig in het Verenigd Koninkrijk ontworpen en gebouwd, met uitsluitend […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek