Drie-assige Doosan SVM 4100 maakt debuut op METAVAK

Dormac brengt van 5 t/m 7 oktober een echte machineprimeur naar METAVAK. Tijdens de beurs worden alle schijnwerpers op de nieuwe verticale SVM 4100 drie-asser van Doosan gezet. De freesmachine is ontwikkeld voor algemene lichte bewerkingen en wordt op de markt gebracht als een compleet uitgerust instapmodel. Daarnaast zal Dormac de nieuwste cobot-automatiseringsoplossingen presenteren.

De verticale, drie-assige SVM 4100 freesmachine van Doosan wordt tijdens METAVAK de primeur bij Dormac. Daarnaast wordt cobot-automatisering in de spotlights gezet.

De Doosan SVM 4100 is geoptimaliseerd voor lichte bewerkingen en biedt een hoge productiviteit dankzij de snelle acceleratie- en deceleratietijden van de spil en assen. De ijlgangsnelheid van 36 m/min is ook geoptimaliseerd voor een hoge productiviteit. De freesmachine is voorzien van een nieuw design, heeft een C-vormig machineframe en een bereik van 770 mm x 410 mm x 510 mm (XxYxZ). Met een tafelformaat van 920 mm x 410 mm en een maximaal toelaatbare belasting van 600 kg, stelt deze drie-assige freesmachine gebruikers in staat om een grote verscheidenheid aan producten te bewerken.

Lichte bewerkingen

De spil van de SVM 4100 heeft een maximaal toerental van 12.000 min-1, een maximaal koppel van 96 Nm en een maximaal vermogen van 18,5 kW. Dankzij deze prestaties is de freesmachine goed geschikt voor lichte, dynamische bewerkingen. Doosan heeft ook het bedieningsgemak verbeterd door de toegankelijkheid van de zijdeur te verbeteren. De automatische gereedschapswisselaar van de SVM 4100 is standaard uitgerust met 30 gereedschappen.

De spaan tot spaan tijd bedraagt slechts 3,3 seconden, wat de operationele productiviteit verder optimaliseert. “De SVM 4100 wordt als een ‘fixed’ machine op de markt gebracht. Dat betekent dat alle opties vooraf door Doosan zijn bepaald. Het resultaat is dat we een instapmodel aan kunnen bieden dat heel compleet is uitgerust. Naast de hoogtoerenspil, de verbeterde toegankelijkheid van de zijdeur voor bijvoorbeeld automatiseringsdoeleinden, een grote tafel en de hoge ijlgangsnelheden, beschikt de freesmachine ook over de Fanuc iPlus besturing. Samengevat brengen we met de verticale SVM 4100 dus een hele complete freesmachine op de markt”, vertelt Rik van de Valk, Sales bij Dormac CNC Solutions.

Cobot-automatisering

Op het gebied van automatisering presenteert Dormac een cobot van Doosan uit de H-serie. Deze cobot valt op door het hoge bereik van 1.700 mm en het draagvermogen van maar liefst 20 kg. Volgens Dormac is er veel vraag naar collaboratieve robots die een hogere massa kunnen tillen.

Volgens Van de Valk komt dat omdat bedrijven zoeken naar compacte oplossingen die het handmatig beladen uit handen kunnen nemen. “Het draagvermogen van de H-serie is vergelijkbaar met dat wat een mens officieel mag tillen. Daardoor wordt het toepassingsgebied van deze cobot veel groter. Bij cobots met een lager draaggewicht is vaak het probleem dat als je de massa van de grippers van het maximale draagvermogen aftrekt, de toepassingsmogelijkheden redelijk beperkt worden. Dat probleem is met de H-serie opgelost en dat zullen we straks ook laten zien op METAVAK.”

Dormac CNC Solutions
Stand E106

Voor gratis toegangstickets METAVAK Gorinchem kun u zich hier AANMELDEN met gebruik van code 2156

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Eindejaarsaanbieding Bedrijfspagina op het platform voor de Metaal

03-12 Waarom een bedrijfspagina op MetaalNieuws.nl? Slechts enkele voordelen: Zichtbaar bij duizenden vakprofessionals in de […]

Verspanen

Dormac benadrukt sleutelrol van de operator

24-11 “De operator is key in een productiebedrijf,” zegt Joost Verschure, directeur van Dormac. “Zij […]

Verspanen

Open huis DN Solutions Europe

24-11 Bezoekers mogen een warme wintersfeer met lichtjes, kerstbomen en een feestelijk decor verwachten met […]

Verspanen

Dormac Group bevestigt deelname aan TechniShow 2026

06-11 Dormac Group, bestaande uit Dormac CNC Solutions, Dormatec Environment Systems en Dormac Robotics, beschouwt […]

Verspanen

Dormac Open Huis zet operator in het zonnetje

27-10 Voordat Bas bij Dormac in dienst trad om klanten intensief te begeleiden richting de […]

MetavakNieuws

METAVAK bevestigt rol als showcase van eigentijdse maaktechniek

27-10 Vooraf had de beursorganisatie aangekondigd dat het deze editie zou draaien om inspiratie, beleving […]

MetavakNieuws

Mathijs Klooster van Krepla winnaar Clash of the Grinders

22-10 De wedstrijd vond op elke beursdag twee keer plaats in een speurtocht naar de […]

Plaatbewerking

Tuwi en Pyrodura pakken vuile kammen aan

21-10 Het officiële dealerschap van Tuwi voor Pyrodura werd gepresenteerd tijdens METAVAK, waar beide bedrijven […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek