Eerselse metaalbedrijven investeren in de toekomst

Met een uitbreiding van de huisvesting en de productiecapaciteit zijn Driessen Las- Plaatwerk, Kempmetal en TeamWorks vol vertrouwen begonnen aan het jaar 2013. De drie metaalbedrijven in Eersel werken als groep nauw samen.

Driessen Las- Plaatwerk, de specialist in precisieplaatwerk, heeft haar machinepark uitgebreid met een nieuwe 3D meetmachine van de Duitse fabrikant Wenzel. De machine heeft een meetbereik van 1.000 mm in de X-as, 2.000 mm in de Y-as en 800 mm in de Z-as. De meetmachine is voorzien van de gebruiksvriendelijke software van Metrosoft Quartis (hierdoor kan onder meer repeterend werk makkelijker en sneller worden gemeten). Tevens beschikt hij over een motorische draai-zwenkbare opnamekop waardoor scannend meten in de toekomst eveneens mogelijk is.

Medische en hightech sector
De reden voor de investering is drieledig, aldus Salesmanager en mede-eigenaar Stefan Driessen: “Als hightech precisieplaatwerker maken we een bepaalde range aan producten voor bijvoorbeeld de medische en hightech sector die zonder moderne 3D-meetmachine niet te controleren zijn. Onze vorige machine was dusdanig verouderd dat deze aan vervanging toe was. Ten tweede vragen steeds meer van onze klanten om bij prototypes en kleine series meetrapporten te leveren. Deze zijn met de nieuwe machine sneller en makkelijker te vervaardigen”.
Ten slotte sluit de nieuwe investering aan bij de recente ontwikkelingen bij zusteronderneming Teamworks. Hier is de verbouwing/uitbreiding van de huisvesting inmiddels afgerond en is ook de opsplitsing in twee nieuwe werkmaatschappijen een feit: Teamworks Assemblies (voor engineering en assemblage) en Teamworks Mechanical Components (waar men zich toelegt op verspaanwerk in prototype en kleine series). “En mede gezien de werkzaamheden bij TeamWorks Mechanical Components kunnen we de capaciteiten van de nieuwe 3D-meetmachine ten volle benutten”, aldus Stefan Driessen.

Nieuwe lasersnijmachine
Bij Kempmetal is geïnvesteerd in een nieuwe lasersnijmachine. Ook deze investering heeft duidelijk geleid tot een aanvulling op de huidige productiecapaciteiten. “Dit was ook het achterliggende doel van alle investeringen in het afgelopen jaar”, aldus mede-eigenaar Olaf Jansen. Met de BySpeed 4020 4,4 KW heeft Kempmetal namelijk weer een lasersnijsysteem in huis welke voldoet aan de nieuwste snijtechnologieën. Dit zorgt, gecombineerd met de investering in een volledig geautomatiseerd be- en ontladingsysteem voor kortere productietijden en een hogere productiviteit. Vervolgens kunnen we vanaf nu ook plaatwerkdelen groter dan 3000 mm voor onze klanten verzorgen. “En met name dit is een aanvulling op de mogelijkheden waarover we binnen onze groep van bedrijven al beschikten ”, aldus Olaf Jansen.

Een jaar vol nieuwe investeringen waarvan de drie bedrijven de mogelijkheden in april zullen toelichten aan de markt op TIV Gorinchem.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

MetaalNieuws Extra IM

Robuuste technologie verandert veldwerk in de metaalsector

17-12 In de metaalsector zijn de werkomstandigheden vaak uitdagend en veeleisend. Dit vraagt om technologie […]

Bedrijf en Economie

Optimol Lubrication gaat verder onder de naam Telko

17-12 Deze naamsverandering en rebranding weerspiegelen de succesvolle integratie na Telko’s overname van de Optimol […]

Bedrijf en Economie

Het jaar 2025 in MetaalNieuws: dit zijn de 10 meest gelezen artikelen

17-12 Opvallend is dat een aantal artikelen die pas recent zijn gepubliceerd, nu al tot […]

Personeel en Opleiding

Nieuwe cao Metalektro: werknemers gaan er ruim 3% op vooruit

16-12 “Met dit resultaat kiezen we voor stabiliteit en vooruitgang”, zegt Albert Kuiper, bestuurder van […]

Materialen

Staalmarkt sluit jaar af in afwachtende houding

16-12 Onderliggende vraag blijft zwak De staalprijzen zijn licht opgelopen en de orderboeken bij staalfabrieken […]

Verspanen

Hoffmann Group koopt vijf partnerbedrijven

15-12 Uitdagende marktomstandigheden Hoffmann SE werkt binnen de Hoffmann Group al sinds 1993 samen met […]

Personeel en Opleiding

Alle kansen in de metaal op een poster

15-12 Om de ontwikkelmogelijkheden zichtbaar te maken binnen een bedrijf is van deze praatplaat een […]

Bedrijf en Economie

FME en Metaalunie omarmen rapport-Wennink

15-12 “We zien een terechte prioritering van arbeidsproductiviteit als sleutel voor behoud van de brede […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek