Einde aan de chaos

Voortman Steel Machinery presenteert op de Euroblech de geautomatiseerde plaatsorteeroplossing Voortman Plate Sorter. De andere nieuwe machine die mee gaat naar de beurs in Hannover is de Voortman Pipe Cutting Unit.

De Voortman Plate Sorter is een innovatieve oplossing om bewerkte plaatonderdelen te sorteren, projectbuffers op te bouwen en de logistieke route te optimaliseren.

De Voortman Plate Sorter is een innovatieve oplossing om bewerkte plaatonderdelen te sorteren, projectbuffers op te bouwen en de logistieke route te optimaliseren. Deze oplossing verandert volgens Voortman de gehele logistieke routing van plaatonderdelen naar de lasplek, met maximale efficiëntie als resultaat.

Chaos bij plaat- en lasafdeling voorbij

De dagen van plaatdelen sorteren bij de machine, ontbrekende platen bij de lasplek en complete chaos bij de plaat- en lasafdeling zijn voorbij. Met de Plate Sorter kunnen platen optimaal worden genest en benut. Meerdere fasen en projecten kunnen samen in één plaat worden genest, waardoor de efficiëntie toeneemt en de materiaalkosten dalen. Is de hele plaat bewerkt? Dan kunnen de onderdelen simpelweg van de snijtafel worden gehaald, ongesorteerd in een bak worden gelegd en verplaatst naar de Plate Sorter. Die doet de rest. Hij scant en identificeert de platen, controleert hun kwaliteit, sorteert ze in de juiste bak en slaat ze op in een opslagtoren.

Buissnijden

De Voortman Pipe Cutting Unit biedt de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van buissnijden. Deze unit is eenvoudig te intregeren met een plaatbewerkingsmachine. De TrueVolt technologie van Voortman wordt gecombineerd met een voorspellend model, gebaseerd op de volledige snede. Dit resulteert in een constante snijkwaliteit.

De Voortman Pipe Cutting Unit biedt de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van buissnijden.

De Voortman Pipe Cutting Unit biedt de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van buissnijden.

Interactieve stand

Voortman Steel Machinery staat voor de 11e keer, dit keer met een interactieve stand, op de Euroblech. De machinefabrikant uit Rijssen presenteert de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van onbemand produceren, multiprocessing, flexibiliteit en real-time feedback. Diverse demo’s worden gegeven en de nieuwste machines worden voor het eerst getoond.

Internationale karakter

Sales director Henk Maassen van den Brink is enthousiast om weer bij de Euroblech aanwezig te zijn. Sinds de deelname aan de beurs, vanaf 2000, staat hij op de stand van Voortman Steel Machinery. Het is volgens hem dé beurs van Europa voor de staalindustrie om je bedrijf te presenteren. “Het internationale karakter van de beurs maakt deelname heel dynamisch. Het is dé plek om innovaties te laten zien. Wij vervoeren onder andere speciaal voor de beurs de Voortman V633, de snelste boor-, frees- en markeermachine ter wereld, naar Hannover. Een hele onderneming en organisatie, maar je wilt de wereld juist nu nieuwe ontwikkelingen laten zien.”

Voortman Steel Machinery
Hal 12, stand F66

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Salvagnini toont nieuwe visie op flexibel plaatbewerken

14-10 De centrale boodschap is dat productiebedrijven niet alleen moeten kunnen reageren op veranderingen, maar […]

Plaatbewerking

Integratie is de rode draad bij Bystronic

14-10 Daarmee verschuift de focus van afzonderlijke machines naar geïntegreerde productieoplossingen die bedrijven helpen hun […]

Plaatbewerking

SafanDarley automatiseert en bespaart energie

13-10 Adaptive Angle Control en Peak Shaving, beide op de stand te zien, zijn genomineerd […]

Plaatbewerking

Amada jubileert en integreert

13-10 Amada toont op de stand in hal 12 een breed scala aan oplossingen – […]

Plaatbewerking

Volautomatisch buigen zonder robots

13-10 Buigmachines die zijn uitgerust met een Up-and-Down-zetbalk en het Advanced Handling System (AHS), een […]

Bedrijf en Economie

MetaalNieuws thema EuroBLECH 2026: slimme automatisering en innovaties in plaatbewerking centraal

12-10 In deze speciale EuroBLECH-editie van MetaalNieuws blikken we uitgebreid vooruit op de innovaties die […]

Automatisering

WiCAM geeft plaatbewerker steeds meer regie over productieproces

12-10 Waar vroeger alles draaide om het ontwikkelen en implementeren van software die informatie vertaalt […]

Plaatbewerking

Tuwi heeft weer eigen uitvalsbasis op Euroblech

12-10 Bezoekers uit Nederland en België kunnen op de stand van Tuwi terecht voor koffie, […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026