Energie is nu echt een thema

Energiezuinigheid was meer dan ooit een thema op de Euroblech. Natuurlijk heeft dat te maken met de toenemende druk op productieketens om te verduurzamen en het besef dat fossiele brandstoffen eindig zijn. Maar tegenwoordig is er ook een heel ander motief: de prijzen voor elektriciteit die door het dak gaan. Veel exposanten benadrukten in Hannover dan ook hun inspanningen om het energieverbruik van hun machines te beperken.

Dankzij de Locus Beam Control (LBC)-technologie en Amada’s eigen laserbron snijdt de nieuwe 6 kW Ventis fiberlaser extreem snel in aluminium en presteert volgens Amada in dit materiaal hetzelfde als 10 kW van andere fabrikanten.

Aandacht voor het energieverbruik van metaalbewerkingsmachines is er al vele jaren. Maar hoezeer machinebouwers hun R&D-inspanningen op dat gebied ook onderstreepten, energiezuinigheid stond bij de meeste kopers nooit hoog op het lijstje van eisen waaraan hun nieuwe investeringen moesten voldoen. Er werd zo gezegd niet gekeken op een kilowattuur meer of minder. Dat is met de hoge energieprijzen van nu echter wel anders. Iedereen is bezig met het omlaag brengen van het energieverbruik om de kosten in de hand te houden.

“De energiekosten hangen als een zwaard van Damocles boven het hoofd van veel van onze klanten”, vertelde een machineleverancier op de beurs. “Ze vragen nu echt wat de kW’s zijn. De kantbanken die we verkopen zijn tegenwoordig allemaal servo-elektrisch.”


Lees hieronder het hele artikel in de nieuwe uitgave van het magazine PlaatBewerkingsNieuws.

Het team van PlaatBewerkingsNieuws gaat vanaf nu weer met frisse moed aan de slag om al het moois uit de plaat- en buisbewerkende maakindustrie in beeld te brengen. Heeft u iets interessants te melden of wilt u PlaatBewerkingsNieuws een kijkje laten nemen in uw plaat/buisbewerkende bedrijf? Neem dan contact met ons op.

Samen brengen we de plaat- en buisbewerkende maakindustrie onder de aandacht! Nieuwsgierig naar de mogelijkheden voor het komende jaar 2023? Neem dan contact op met Harold Draaijer of Vincent Span van 54U Media.

 

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Trumpf en Micro Lasersystems versterken samenwerking

20-05 Deze lasoplossing is illustratief voor wat beide partijen samen kunnen realiseren; Trumpf als leverancier […]

Bedrijf en Economie

Directiewisseling bij Trumpf Nederland; Menko Eisma verlaat bedrijf

30-04 De komende jaren wil Eisma zijn energie, kennis en ervaring inzetten voor een nieuwe […]

Plaatbewerking

Nieuwe snij-nozzle Trumpf vermindert risico op botsingen

22-04 Lagere stukskosten De nieuwe lasertechnologieoplossing verlaagt volgens Trumpf de stukskosten met tot wel 20 […]

Plaatbewerking

Trumpf presenteert zijn meest productieve en flexibele buislaser

08-04 Bij bijvoorbeeld constructiestaal van 8 mm dik stijgt de productiviteit met tot wel 30 […]

Plaatbewerking

Huisbeurzen Amada focussen op geautomatiseerde oplossingen

13-02 Geautomatiseerde machineoplossingen Voor Nederlandse plaatbewerkers is het Solution Center in Haan (vlakbij Düsseldorf) het […]

Plaatbewerking

Trumpf wil lasers verbeteren met quantumcomputers

26-11 “Als we de fysieke processen die betrokken zijn bij het genereren en versterken van […]

Plaatbewerking

Amada lanceert SRB-1003 kantpers in Europa

26-11 Uitgerust met de krachtige AMNC 3i numerieke besturing, is het met de SRB-1003 de […]

Plaatbewerking

Nieuwste laserlascel Trumpf laat zich sneller instellen

24-11 Dankzij de nieuwe TeachLine Touch-modus kunnen gebruikers hun lasprogramma’s rechtstreeks op het scherm van […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek