Hightech maakindustrie weet Precisiebeurs te vinden

Woensdagochtend om 10.00 uur was het parkeerterrein bij de Brabanthallen al goed gevuld met auto’s. Er waren niet alleen Nederlandse kentekens te zien, maar ook veel witte platen. Duidelijk een teken dat de Precisiebeurs nog altijd een ontzettend populair evenement is voor de precisie-industrie. En er was door het recordaantal van maar liefst 370 exposanten genoeg te zien.

Laser Technology Janssen presenteerde een mini-tandwieltje met een diameter van slechts 1,4 mm die middels micro-lasersnijden is geproduceerd.

De vraag naar hightech producten blijft maar toenemen, waardoor ook de precisietechnologie zich razendsnel ontwikkelt. De vraag naar nog nauwkeuriger en kleiner meten, produceren en construeren groeit al jaren gestaag. De Precisiebeurs mag zich hierdoor verheugen in een groeiende populariteit. De exposanten die de redactie van MetaalNieuws en VerspaningsNieuws op de eerste dag van de beurs spraken waren dan ook meer dan positief. Niet alleen over de hoeveelheid bezoekers, maar ook over het niveau van de bezoeker en het feit dat zij met gerichte vragen naar de beurs kwamen. Interessant is dat het gespreksonderwerp dit jaar veel meer over reinheid ging. Schoon produceren is een thema dat echt leeft in de gehele precisietechnologie waardeketen.

Zoals we inmiddels gewend zijn waren er op de precisiebeurs weer veel mooie producten en oplossingen te zien. Exposanten presenteerden de nieuwste producten en diensten op het gebied van onder andere de fijnmechanica, fotonica en micro- en nanotechnologie. Ook konden bezoekers zich laten informeren over gereedschappen voor microverspanen, meetoplossingen, hoognauwkeurige machines, slimme software oplossingen, koelsmeermiddelen en reinigingstechnieken. Bovendien was er een breed kennisprogramma opgezet met sprekers die uiteenlopende onderwerpen behandelden. Op het Demoplein waren diverse universiteiten, hogescholen en kennisinstellingen aanwezig met interessante producten en toepassingen. De waterstof raceauto van TU Delft was hier een echte publiekstrekker.

De Precisiebeurs is nog t/m donderdag 16 november te bezoeken.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Precisiebeurs trekt recordaantal bezoekers en exposanten

19-11 Rijk programma met diepgang en actualiteit De 24e editie van de Precisiebeurs bood een […]

Verspanen

SRBA Group splitst activiteiten; naam Brecon Cleanrooms keert terug

11-11 SRBA Group in Tilburg is drie jaar geleden opgericht en kende een duidelijke driedeling […]

Verspanen

Van Mierlo brengt technische dienstverlening en e-commerce samen

06-11 De webshop biedt klanten niet alleen toegang tot een breed assortiment, maar ook tot […]

Verspanen

WOCKEN biedt snelle kalibratieservice

06-11 WOCKEN is met deze kalibratieservice al een aantal jaren actief in ons land. Dat […]

Verspanen

Precisiebeurs brengt hightech-werelden samen

06-11 Met meer dan 400 exposanten en een centrale focus op het thema Aero & […]

Verspanen

Ook de Tier n suppliers zullen mee moeten met de Tier 1 suppliers

06-11 De Nederlandse hightech toeleverketen in de precisie-industrie presenteert zich half november weer op de […]

Verspanen

Heku Tools toont gereedschapsoplossingen voor micromachining

05-11 Met deze uitbreiding van het portfolio ontwikkelt Big Daishowa een compleet assortiment gebaseerd op […]

Verspanen

Ceratizit zet schijnwerpers op productief en duurzaam boren

05-11 De WTX-UNI is volledig vervaardigd uit gerecycled hardmetaal en vormt daarmee een stap richting […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek