Door het dak voor laskolom

Bij het in Stellendam gevestigde A&N Red-D-Arc zijn ze door het dak gegaan. Dit keer letterlijk met de bouw van een 9 meter hoge laskolom. De top van de kolom steekt boven het dak uit dat speciaal hiervoor is voorzien van een ‘hoed’. Met een totale lengte van 11 meter is de arm al even indrukwekkend. In het bijna 15 jarige bestaan van A&N is dit de grootste laskolom die men mocht leveren.

FIB Industries uit Leeuwarden huurde eerder laskolommen van A&N Red-D-Arc en is nu tot aanschaf overgegaan van deze nieuwe laskolom. De kolom is voorzien van een O.P. lasinstallatie. De compacte laskop maakt het mogelijk om in kleine ruimten te lassen.

De gehele kolom wordt bediend vanaf een lessenaar, welke is voorzien van een touch screen bedieningsscherm en een monitor die het camerabeeld van de laskop laat zien. Hoewel de lasser op misschien wel tientallen meters afstand zit, zit hij zo toch met z’n neus op het lasproces.

FIB Industries maakt onder meer tanks voor afnemers uit de hele wereld. Het bedrijf is een dochter van Andus Group uit Eindhoven en levert vooral aan de (petro)chemie, de farmacie, de papier-, zuivel- en voedselverwerkende industrie. A&N Red-D-Arc verhuurt en verkoopt manipulatie- en lasapparatuur. Red-D-Arc is de grootste verhuurder van las gerelateerde apparatuur in Noord-Amerika en heeft vestigingen in Midden-Amerika, het Midden-Oosten, Australië en Europa.

Bedrijvengids

Metaalnieuws inBeeld

20/04/2022

Komt u ook naar de MIX Noordoost 2022

09/05/2022

Morris Solutions, Retrofit beste optie voor kantbank WIFO Anema

19/02/2021

Voorbeschouwing Thema Plaatbewerking 23-02-2021

05/11/2020

Vakopleiding Techniek kweekt enthousiasme voor modern CNC verspanen