Nijssen kiest opnieuw voor Gasparini kantpers

Gebr. Nijssen in Eindhoven, producent en leverancier in de wereld van winkelinrichtingsmaterialen, heeft onlangs bij Metall een Gasparini X-Press kantpers besteld met een buigcapaciteit van 150 ton en een buiglengte van 3 meter.

Het familiebedrijf is naast de winkelinrichting ook actief in industriële toelevering, met name voor de apparatenbouw. Daarvoor beschikt Nijssen over een compleet machinepark voor de plaatbewerking, waaronder een drietal Gasparini kantpersen. “Voor de uitbreiding van de buigcapaciteit hebben we het aanbod op de markt onderzocht en kwamen opnieuw op een Gasparini uit. Vooral van het bomberingsysteem zijn we bijzonder gecharmeerd”, licht directeur Ger Nijssen sr. toe. “Onze oudste Gasparini kantpers in al meer dan 20 jaar in gebruik en heeft naast het normale onderhoud nooit grote mankementen vertoond. Dat we de volle 8 uur per dag op een machine kunnen vertrouwen in voor ons een belangrijke factor.”

Metall, dat de verkoop en service van Gasparini scharen en kantpersen op de Nederlandse markt verzorgt, zal de X-Press dit najaar leveren. De X-Press 150-3000 heeft een Delem DA 66T touchscreen besturing en zeven bestuurbare assen, automatische gereedschapklemming, Reflex uitveringscompensatie (altijd dezelfde buighoek ongeacht de lengte van de plaat) en ACSG1 dynamische bombering. De machine wordt eveneens uitgevoerd met een speciale ondertafel, die het mogelijk maakt om opname voor Amada-Promecam en Wila buiggereedschappen door elkaar te gebruiken.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Open huis SafanDarley laat toekomst van plaatbewerking zien

02-06 Medio mei opende SafanDarley in Lochem de deuren voor klanten en relaties. De machinebouwer […]

Plaatbewerking

ROGAS Techniek groeit door met volautomatische buigcel van Bystronic

20-05 ROGAS Techniek is het bedrijf van Eric Houssart en zijn vrouw Cilia Kornelissen. Zij […]

Plaatbewerking

Salvagnini introduceert Au-To Fast in B3 kantpersserie

27-04 Ontwikkeld voor dynamische productie omvat de B3-serie met een tafellengte van 2040 tot 6100 […]

Plaatbewerking

Giezen combineert traditie met hoogwaardig buig- en walswerk

10-11 Giezen, opgericht in 1892, is al generaties lang een begrip op het gebied van […]

Plaatbewerking

LVD levert heavy-duty afkantpers voor commerciële ruimtevaart

27-08 Met deze opdracht verstevigt LVD zijn positie als betrouwbare partner voor geavanceerde buigoplossingen en […]

Plaatbewerking

Buigspecialist Kersten breidt uit in N-Amerika

21-05 De samenwerking combineert de buigexpertise van Kersten met het regionale netwerk en de marktinzichten […]

Plaatbewerking

Coppens Metaal-techniek bouwt specialisme in snijden en buigen van buis verder uit

06-03 Het snijden van buis- en kokermateriaal heeft de afgelopen twee decennia een snelle groei […]

Plaatbewerking

Assortiment compacte buigcentra van Salvagnini blijft groeien

19-10 De nieuwe P2-1620 deelt de gemeenschappelijke functies van alle buigcentra van de vierde generatie […]

Metaalnieuws inBeeld

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026

13/03/2026

MP Solutions TechniShow 2026

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie