Precieze lineaire geleiding in kleine ruimtes

Rollon, producent van lineaire assen en geleidingen voor de industrie, breidt zijn assortiment SYS-systemen uit met een compacte en veelzijdige telescopische geleiding. Het systeem, dat op basis van de Tecline-as is gebouwd, staat garant voor precieze lineaire geleiding in kleine ruimtes.

De nieuwe telescopische geleiding kan in tegengestelde richtingen uitschuiven en is flexibel inzetbaar: horizontaal, verticaal of in een wandmontage. Wanneer vergrendeld kan de geleiding zelfs tweemaal de oorspronkelijke lengte of langer reiken. Een systeem met een lengte van 1.500 mm kan bijvoorbeeld nog eens 1.500 mm uitschuiven. Oorspronkelijk is het systeem gebouwd voor horizontale bewegingen, waarbij in serie opgestelde assen vanuit een basiselement in beide richtingen uitgeschoven kunnen worden. Hierdoor hoeft slechts één systeem gemonteerd te worden om in beide richtingen uit te kunnen schuiven en te belasten. De ruimtebesparing die het systeem hiermee oplevert, zorgt voor een efficiëntere inrichting van de werkvloer en kostenbesparing.

Bij een verticale montage biedt het systeem een perfecte oplossing voor lage plafonds en als wandmontage vergemakkelijkt de telescopische geleiding het in- en uitschuiven van machines, waarbij gebruikers moeten opletten dat het sluiten van de veiligheidsdeuren niet wordt belemmerd.

De rails kunnen dankzij de tandheugelaandrijving steeds langer gemaakt worden, waarbij de beweging van het eerste element het tweede element in beweging brengt en zo verder. Dit verdubbelt tevens de snelheid, waardoor de compacte oplossing snel is en de mechanische onderdelen minimaal belast worden. In tegenstelling tot veel andere reksystemen, zijn de tandriemen van polyurethaan, waardoor deze onderhoudsvrij zijn en niet gesmeerd hoeven te worden.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Plaatbewerkers moeten veranderen door minder vraag, veeleisende klanten en hoge lasten

18-07 Dit blijkt uit een zojuist verschenen rapport dat ABN AMRO heeft gemaakt in opdracht…

Plaatbewerking

247TailorSteel, Wilvo en Dumaco zijn de grootste plaat- en buisbewerkers

18-07 De Nederlandse markt van plaat- en buisbewerking bestaat volgens dit zojuist gepubliceerde rapport voor…

Plaatbewerking

MetaalNieuws en PlaatBewerkingsNieuws mediapartner van Blechexpo

17-07 Door deze overeenkomst met beursorganisator Schall zal er in de aanloop naar de beurs…

Personeel en Opleiding

Congres brengt werkgevers en vakbonden samen voor toekomst Metalektro

17-07 In de metalelektro werken circa 160.000 mensen bij ongeveer 1.100 bedrijven. De sector omvat…

Plaatbewerking

Bystronic en SSAB werken samen aan betere snij- en buigprocessen

17-07 Meer productiviteit en efficiëntie De overeenkomst tussen de Zwitserse machineproducent en de Zweedse staalmaker…

Materialen

Militaire goedkeuring voor nieuwe staalsoort Salzgitter

17-07 Lasbaarheid en gedrag bij explosies De Salzgitter Group heeft samen met haar dochteronderneming Ilsenburger…

Materialen

Staalprijzen op een keerpunt?

17-07 Bodemfase echt dichtbij “De Europese staalprijzen staan nog steeds onder het niveau van vorige…

Plaatbewerking

Teqram levert eerste autonome slijprobots in de VS

16-07 De ingebruikname van deze systemen vormt een belangrijke stap in AMP’s digitale transformatiestrategie. Door…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs