VG Machines introduceert nieuw ontbraamsysteem
VG Machines brengt de Leonardo op de markt, een ontbraammachine met een fundamenteel nieuw technisch concept. De machine werd ontwikkeld rond één doelstelling: de laagste total cost of ownership voor ontbramen en afronden van metalen platen.
VG Machines kiest voor een transversale beweging van de schuurband. De schuurband beweegt dwars over het werkstuk en wordt geleid door een schuurschoen die zich vormt naar de rand van het stuk.
Met een invoerbreedte van 1.500 mm en een transversaal bewegende schuurband die volgens de Belgische machineproducent tot vijf keer langer meegaat dan in conventionele systemen, zet het bedrijf een andere aanpak neer dan wat vandaag op de markt beschikbaar is.
Andere benadering
Waar bestaande ontbraammachines werken met een verticaal bewegende schuurband, kiest VG Machines voor een transversale beweging. De schuurband beweegt dwars over het werkstuk en wordt geleid door een schuurschoen die zich vormt naar de rand van het stuk. Het concept bouwt voort op de bewezen CNC-technologie van de Edge-serie, waarbij de slijtage van de borstels continu mechanisch wordt gemeten zodat de druk op het werkstuk constant blijft. Die aanpak garandeert een consistente kwaliteit van het eerste tot het laatste stuk, ongeacht het type borstels.

VG Machines ontwikkelde de Leonardo ontbraammachine rond één doelstelling: de laagste total cost of ownership voor ontbramen en afronden van metalen platen.
Kostendrivers aangepakt
Door de transversale beweging slijt de band altijd gelijkmatig, ongeacht waar stukken worden geplaatst, wat resulteert in de langere standtijd. Met een transversale schuurband van 150 mm bewerkt de Leonardo de volledige werkbreedte van 1.500 mm. Vergeleken met een klassieke verticale breedband van 1.500 mm vraagt dat minder schuurbandoppervlak en daalt de bandkost tot ongeveer één tiende. Ook op energieverbruik maakt de Leonardo het verschil. Waar klassieke 1.500 mm machines vaak tot 15 kW voor de schuurband en 11 kW voor vacuümfixatie vragen, volstaat de Leonardo met respectievelijk 7,5 kW en 3 kW.
Integratie in geautomatiseerde lijnen
De Leonardo heeft een constante doorvoerhoogte en een compacte footprint voor eenvoudige integratie in geautomatiseerde lijnen. Een CNC-sturing slaat alle instellingen per product op als recept.