Jubileummagazine 20 jaar MetaalNieuws is uit

Vandaag verschijnt het dikke jubileummagazine van MetaalNieuws. Samen met onze adverteerders, columnisten, brancheorganisaties en andere relaties blikken we hierin terug op 20 jaar Metaalnieuws  en kijken we vooruit naar de komende periode.

Het magazine 20 jaar MetaalNieuws geeft zo een prachtig beeld van het recente verleden, heden en de nabije toekomst van de metaalindustrie in Nederland.

Op maar liefst 164 pagina’s komt er van alles langs: de rode Ferrari van Magistor, de ontmoeting langs het voetbalveld met Young Cuttingtools, de indrukwekkende groei van Q-Fin en de succesvolle samenwerking met de vakbeurs METAVAK. Ook de historie van MetaalNieuws, vanaf de allereerste uitgave op 24 oktober 2001, komt uitgebreid aan bod in woord en beeld. Columnist Han van Rijn geeft acht praktische tips aan metaalondernemers die overwegen hun bedrijf te verkopen.

Ook bevat het jubileummagazine interviews met de brancheorganisaties Koninklijke Metaalunie en FPT-VIMAG. Metaalunievoorzitter Fried Kaanen gaat in op de toenemende druk op innovatie en de effecten hiervan op de grote brede basis onder de bijna 15.000 bedrijven die lid zijn van Metaalunie. Voorzitter André Gaalman en vice-voorzitter Menko Eisma van FPT-VIMAG benadrukken dat hun organisatie en MetaalNieuws één belangrijke taak gemeen hebben: de nieuwe generatie klaar maken om voor de techniek te kiezen.

Het magazine 20 jaar MetaalNieuws geeft zo een prachtig beeld van het recente verleden, heden en de nabije toekomst van de metaalindustrie in Nederland.

U kunt het magazine ook hier lezen.

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

MetaalNieuws thema EuroBLECH 2026: slimme automatisering en innovaties in plaatbewerking centraal

12-10 In deze speciale EuroBLECH-editie van MetaalNieuws blikken we uitgebreid vooruit op de innovaties die […]

Bedrijf en Economie

Fijn om er écht bij te horen

12-10 Voor u ligt een bijzonder jubileummagazine van bijna 200 pagina’s. We kijken terug op […]

Bedrijf en Economie

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws gepresenteerd op METAVAK

08-10 In aanwezigheid van een groot aantal relaties overhandigde Harold Draaijer het eerste exemplaar van […]

Personeel en Opleiding

RVU-regeling Metaal en Techniek verlengd

23-09 Tijd voor nieuwe regeling De verlenging geeft sociale partners meer tijd om afspraken te […]

Bedrijf en Economie

Wat betekenen Prinsjesdag-plannen voor MKB-maakindustrie en technologische industrie?

21-09 In de analyse van de Metaalunie zijn de kabinetsvoornemens afgezet tegen de belangen van […]

Bedrijf en Economie

Metaalunie en FME: innovatie krijgt impuls, maar maakindustrie blijft klem zitten

15-09 Stappen in de goede richting In een eerste reactie op de Miljoenennota is Metaalunie […]

Personeel en Opleiding

Website en pilot voor mantelzorg door metaalmedewerkers

26-08 Hoe merk je dat een medewerker moeite heeft om werk en mantelzorg te combineren? […]

Personeel en Opleiding

5xbeter viert twintig jaar veilig en gezond werken met drie jubileumevents

20-08 Al twintig jaar werkt Metaalunie binnen 5xbeter samen met werkgevers- en werknemersorganisaties aan veilig […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026