MIA-erkenning voor circulaire cleanroom Eriks

Industriële dienstverlener Eriks heeft voor haar circulaire cleanroom als eerste onderneming in Nederland het Milieu Investerings Aftrek (MIA) certificaat van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland ontvangen.

In augustus heeft Interflow de nieuwe modulaire Cleanroom 3 opgeleverd aan Eriks in Alkmaar. Op deze locatie heeft Eriks het schone productieproces van afdichtingen, rubbertechniek en industriële slangen onder één dak samengebracht.

De MIA is een fiscale regeling voor ondernemers die investeren in milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen of milieubesparende technieken. Bart-Jan Freriks, directeur Interflow, heeft het certificaat uitgereikt aan Richard den Boer, programmamanager IP Semicon bij Eriks.

In augustus heeft Interflow de nieuwe modulaire Cleanroom 3 opgeleverd aan Eriks in Alkmaar. Op deze locatie heeft Eriks het schone productieproces van afdichtingen, rubbertechniek en industriële slangen onder één dak samengebracht.

Circulair

Circulair bouwen is een van de speerpunten binnen de duurzaamheidstrategie van Interflow en is een belangrijk aandachtspunt geweest in de ontwikkeling van de modulaire cleanroom. De constructie kan met een relatief eenvoudige verbouwing worden aangepast en is grotendeels herbruikbaar. Eriks heeft daarmee de primeur van de terugnamegarantie van Interflow, dat hiermee uitvoering geeft aan de strategie van BAM ‘Bouwen aan een duurzame toekomst’, met duurzaamheid, digitalisering en industrialisatie als belangrijke speerpunten.

Met meer dan 350 vestigingen, ruim vijfduizend werknemers en activiteiten in vijftien landen zorgt Eriks ervoor dat met haar producten, de processen en resultaten bij haar klanten verbeteren door ze sneller, slimmer, veiliger en efficiënter te maken. Als één van de grootste industriële dienstverleners ter wereld helpt Eriks bij het realiseren van kostenbesparingen en duurzame oplossingen in de industrie.

De uitbreiding van de cleanroom faciliteiten past in de groeistrategie om meer schone diensten aan te bieden aan bedrijven in de food, farma en de semicon. Er wordt straks niet alleen schoongemaakt en verpakt conform ISO klasse 6 (of klasse 1.000), er wordt ook schoon geproduceerd.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Toeleveren

Nieuwe cleanroom Wilting Components

01-11 Het wordt een cleanroom uitgerust met het gepatenteerde VIX-concept van ABN Cleanroom technology. Minimaal…

Oppervlaktetechniek

Interflow bezorgt Eriks modulaire cleanroom

19-09 Het modulaire ontwerp heeft de bouwkundige ontwerptijd verkort van circa acht naar tweeëneenhalve week.…

Bedrijf en Economie

Nederlandse basisindustrie kan klimaatneutraal en circulair worden

12-07 Het rapport, dat is aangeboden aan Erwin Nijsse, directeur-generaal Bedrijfsleven en Innovatie van het…

Bedrijf en Economie

Gasprijs pijnpunt in klimaatplannen

08-05 Ze moeten fors meer betalen voor hun gas terwijl stappen richting elektrificatie nog afgesloten…

Bedrijf en Economie

Innovatie van Boessenkool is dé Overijsselse Circulaire Innovatie

08-02 DeSpray Environmental won met de innovatie Spuitbus recycling en hergebruik grondstoffen. Prachtig voorbeeld De…

Materialen

Leidraad materialenpaspoort voor maakindustrie vernieuwd

18-01 In een praktijkproject met bedrijven uit de voedingsmiddelenindustrie en hun leveranciers van procesinstallaties en…

Oppervlaktetechniek

RVS Clean opent cleanroom voor grote delen

10-10 Dat komt vooral omdat de productie van chipmachines bij ASML explodeert. Hierdoor neemt de…

Toeleveren

We Deliver Solutions ontpopt zich als circulaire frontrunner

15-03 We Deliver Solutions (WDS) is een joint-venture van Kasteel Metaal in Alphen aan den…

Metaalnieuws inBeeld

19/10/2023

Besten Machines prominent aanwezig op de METAVAK 2023

17/10/2023

Galvano Metaal VrijMiPodcast - Personeelstekort, automatisering en digitalisering

10/07/2023

Galvano Metaal VrijMiPodcast - Nieuw pand: Wat zijn de toekomstplannen?

25/04/2023

Galvano Metaal Podcast - Meer betalen voor laser kwaliteit?