Tuwi introduceert automatisch tapcentrum CMA

Tuwi presenteert op Machineering het nieuwe automatische tapcentrum CMA CNC FTC van de Spaanse machinefabrikant CMA. Deze flexibele machine (beschikbaar in twee modellen) is geschikt voor het boren, tappen en verzinken van lasergesneden plaatwerk.

Het nieuwe automatische tapcentrum CMA CNC FTC (beschikbaar in twee modellen) is een flexibele machine voor het boren, tappen en verzinken van lasergesneden plaatwerk.

De CMA CNC FTC automatische tapcentra worden gekenmerkt door een 3-assige (X, Y, Z) bewegende kop. Het innovatieve zwevende kopsysteem is ontworpen en vervaardigd door CMA. Het is in staat om afwijkingen in de positionering van het werkstuk op te vangen tot 1 mm.
Elke operatie is perfect te programmeren via een PC controller met CMA’s eigen CNC software (TapCam) met de mogelijkheid om 2D/3D bestanden te importeren en ze automatisch omzetten in de ISO-codes van de machine. De spil wordt langs de tafel geleid op geharde precisie lineaire geleidingen, die zijn gemonteerd op het machineframe. De X-as wordt aangedreven door een spiraalvormig tandheugel en de Y- en Z-as door een zelfsmerende kogelomloopspindel.

Twee modellen

Het automatische tapcentrum is leverbaar in twee modellen: de CNC FTC 1515 en de CNC FTC 3015. Bij beide modellen is de boorcapaciteit 14 mm rond en de tapcapaciteit gaat van M3 tot en met M20. Het verschil tussen beide modellen zit ‘m in de lengte van de tafel: bij model 1515 is die 2100 mm en bij model 3015 3600 mm. Ook het bereik van de X-as verschilt: 1500 mm bij het kleine model, 3000 mm bij het grote model. Bij beide modellen is het bereik in de Y-as 1500 mm en dat in de Z-as 200 mm.

De automatische gereedschapswisselaar biedt plek voor acht gereedschappen. Een geïntegreerd oliespraysysteem zorgt voor de smering van de gereedschappen.

Bezoekers van de beurs kunnen bij Tuwi ook terecht voor informatie over Mitsubishi Electric fiberlasers, Astes4 sorteermachines, boorcentra van CMA, boor-zaagstraten van M&G en de diverse buigoplossingen van AMOB.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Live demo’s Sandvik Coromant bij Okuma op Machineering

20-03 Okuma zal op Machineering zijn Multus U3000 multitasking-machine presenteren. Als onderdeel van de showcase…

Automatisering

Thuismatch voor Coby CNC van RoboJob

13-03 Op Machineering staan innovatieve oplossingen centraal, dus pakt RoboJob graag uit met de laatste…

Plaatbewerking

‘Kantbank gaat deel uitmaken van productielijn’

27-02 Wensink voorspelt dat de kantbank zelf niet veel gaat veranderen de komende jaren. Alles…

Verspanen

MetaalNieuws thema/special Verspanen / Machineering 2023

20-02 Wilt u uw noviteiten in deze speciale editie delen in een oplage van bijna…

Plaatbewerking

Het beursseizoen van 2023 is in aantocht

20-02 Een perfecte gelegenheid voor u om kennis te maken met de metaalbranche en om…

Verspanen

Machineering: soelaas voor elke maakuitdaging

13-02 Of het nu om de nieuwste productietechnologie, de meest performante productiemachines en designsoftware, datagedreven…

Plaatbewerking

Derde snijtafel geeft Jeldi flexibiliteit voor spoedwerk

28-09 De speciale aandacht van Sweegers voor spoedwerk bij deze investering is niet zo vreemd.…

MetavakNieuws

METAVAK-exposanten komen met oplossingen

25-08 Zo heeft Tuwi besloten om met een stand van maar liefst 84 vierkante meter…

Metaalnieuws inBeeld

20/04/2022

Komt u ook naar de MIX Noordoost 2022

09/05/2022

Morris Solutions, Retrofit beste optie voor kantbank WIFO Anema

19/02/2021

Voorbeschouwing Thema Plaatbewerking 23-02-2021

05/11/2020

Vakopleiding Techniek kweekt enthousiasme voor modern CNC verspanen