Aebi Schmidt Nederland wint Metaalunie Smart Manufacturing Award 2018

Aebi Schmidt Nederland is een mooi voorbeeld van Smart Manufacturing op vele vlakken in de metaalsector. Met digitalisering van het proces zijn belangrijke en vooral interessante stappen gezet, met name in het proces van uitlevering, gebruik en onderhoud.’ Met deze woorden omschreef juryvoorzitter Michaël van Straalen de winnaar van de Metaalunie Smart Manufacturing Award 2018: Aebi Schmidt Nederland uit Holten.

Dit MKB-metaalbedrijf heeft zich volgens de jury op excellente wijze onderscheiden omdat ‘het bedrijf onder meer gebruiksdata online verzamelt waardoor predictive maintenance onderdeel van het pakket is geworden en een after sales dienstenpakket is ontwikkeld’, motiveerde Van Straalen de keuze voor het bedrijf.

Namens Aebi Schmidt ontvingen de directeuren Arjan Ester en Fred Harbers de Metaalunie Award uit handen van de juryvoorzitter. Metaalunievoorzitter Fried Kaanen overhandigde het winnende bedrijf een cheque ter waarde van € 5.000, -. De jury noemde alle drie genomineerde bedrijven ‘aansprekende top maakbedrijven’. Naast Aebi Schmidt Nederland waren ook Thalens PPS uit Drouwenermond en Wagenbouw Hapert uit Hapert genomineerd.

Aebi Schmidt Nederland
Aebi Schmidt bouwt ‘Configure to Order’ strooi- en veegmachines voor snelwegen, straten en pleinen over het gehele jaar. Het bedrijf kent een cyclische jaarpatroon in verkoop en in bezetting. Het heeft zijn piek in de maanden aansluitend aan de zomer: kwartaal 3 en 4 en bouwt de piek af in kwartaal 1 en 2.

De uitreiking van de Award vond plaats tijdens de Avond van de Maakindustrie, dit jaar voor het eerst plaatsvindend in Jaarbeurs Utrecht. Deze avond vervult de behoefte van een gezamenlijke feestavond voor de gehele branche en een belangrijk onderdeel van het programma was het uitreiken van de Maakindustrie Awards.

Zo zijn naast de Metaalunie Smart Manufacturing Award ook de TechniShow Innovation Awards 2018 en de NRK innovatie Award uitgereikt. Met de uitreiking van de verschillende awards werden de bedrijven uit de maakindustrie in de schijnwerpers gezet en lieten ze zien hoe innovatief, succesvol en belangrijk ze voor de industrie zijn. Dat maakte de Avond van de Maakindustrie ook een graadmeter voor de Nederlandse economie.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Metaalunie en FME: innovatie krijgt impuls, maar maakindustrie blijft klem zitten

15-09 Stappen in de goede richting In een eerste reactie op de Miljoenennota is Metaalunie […]

Personeel en Opleiding

Website en pilot voor mantelzorg door metaalmedewerkers

26-08 Hoe merk je dat een medewerker moeite heeft om werk en mantelzorg te combineren? […]

Personeel en Opleiding

5xbeter viert twintig jaar veilig en gezond werken met drie jubileumevents

20-08 Al twintig jaar werkt Metaalunie binnen 5xbeter samen met werkgevers- en werknemersorganisaties aan veilig […]

Personeel en Opleiding

Metaalunie helpt ondernemers sterker sturen met strategisch leiderschapsprogramma

19-08 Scherper kijken naar organisatie Klanten, medewerkers, productie, investeringen en innovatie vragen voortdurend aandacht. Tegelijk […]

Automatisering

Stappenplan helpt bedrijven voldoen aan Machineverordening

17-08 Het stappenplan biedt een overzichtelijke aanpak om tijdig aan de nieuwe wettelijke verplichtingen te […]

Bedrijf en Economie

Economische barometer: mkb-maakindustrie herstelt, maar investeringen blijven achter

21-07 Binnenlandse en buitenlandse orders trekken aan De binnenlandse orderpositie draaide van een nettosaldo van […]

Personeel en Opleiding

Metaalunie en FME: Kabinetsplannen voor technisch mbo nog niet genoeg

08-07 Nog lang niet genoeg Volgens FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, houden de […]

Bedrijf en Economie

Defensie biedt kansen, maar niet voor iedereen

01-07 Nederland en Europa willen hun defensiecapaciteit versterken. Dat betekent dat er meer vraag ontstaat […]

Metaalnieuws inBeeld

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026